Abbas Efendi Ham Çiçek Balı
Abbas Efendi Ham Çiçek Balı

Ham Çiçek Balı (201004)

Fiyat : ₺160,00(KDV Dahil)

Ham Çiçek Balı

Arıcılık faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı Bingöl- Karlıova yöresi çiçek çeşitliliği açısından oldukça zengindir. Arı yetiştiricilerinin yılın belirli dönemlerinde kamp kurduğu ve binden fazla çiçek çeşitliliğine ev sahipliği yapan Karlıova dağında nem ve rutubet oranı düşük olduğu için bu bölgede üretilen balların kalitesi ve lezzeti tescillidir. Bölgenin uygun iklim ve bitki örtüsünün yanı sıra sıcaklık değerleri, yüksek rakımlı dağları, yaylaları ve su kaynaklarının elverişli olması da gezgin arıcıların yaz aylarında kovanları bu yöreye taşımalarına neden olmaktadır. Bingöl ilindeki bitki florasının çeşitliliği ve çok sayıda endemik bitkinin varlığı arı kolonilerinin farklı bitkilerden yararlanarak kovanlardaki bal verimini artırmalarını sağlar.

Ham Çiçek Balı

Doğal Bitki Örtüsünden Gelen Ham Çiçek Balı

Baca ve egzoz gazlarının olmadığı Karlıova dağındaki geven kökü ve kekik bitkilerinin besin değerleri açısından zengin olması arıların beslenmesini ve bal üretimini kolaylaştırır. Bu bitkiler şifa kaynağıdır ve ilaç yapımında dahi kullanılarak yurt dışına ihraç edilirler. Doğal bitki örtüsündeki çiçeklerde tarımsal ilaç ve gübre kalıntıları da bulunmadığından ham bal edilmektedir. Geven ve kekikten geleneksel yöntemlerle elde edilen Abbas Efendi Ham Çiçek Balı doğadan sofralarınıza gelir. Ballar kovanlardan toplandıktan sonra herhangi bir ısıl işleme maruz kalmaz ve içerisine yapay tatlandırıcı katılmaz.

Ham Çiçek Balı

Süzme Çiçek Balının Lezzetini Son Kaşığa Kadar Hissedin

Süzme çiçek balı kavanozlara konulma aşamasından depolanma ve kargolanma sürecine kadar özenle korunduğundan ürünün kapağı açıldığında bile doğadan sofranıza geldiği kokusundan hissedilir. Süzme bal kahvaltı sofralarının vazgeçilmez tatlarından olsa da doğal tatlandırıcı olarak tatlı yapımında da kullanılır. Çiçek balı serin ve kuru bir yerde uygun saklama koşullarında muhafaza edildiğinde lezzeti ve tadı kavanozdaki son kaşığa kadar korunur.

Ham Çiçek Balı

Titizlikle Paketlenerek Sofralarınıza Ulaşan Doğal Çiçek Balı

Doğal kıvamıyla beklentileri karşılayan ham çiçek balı iklimlendirilmiş depolama alanlarında uygun koşullarda saklanır. Sterilize edilmiş ortamda cam kavanozlara doldurulan süzme çiçek balı, kargo sürecine hazırlanırken oldukça titiz davranılır. Çiçek balı darbelere, kokuya, suya, neme ve sıcaklığa karşı korunması amacıyla özel olarak hazırlanan mukavemeti yüksek straforlara özenle yerleştirilir. Sızdırmaz kapak sistemi ve ürünü ilk defa sizin açtığınızı gösteren emniyet bandıyla, ürün herhangi bir zarar görmez. Ham çiçek balını hemen sipariş verebileceğiniz gibi çağrı merkezimizden veya whatsapp 0322 245 0322 üzerinden sipariş verebilirsiniz.