Karadut Pekmezi
Abbas Efendi Karadut Pekmezi

Karadut Pekmezi (201022)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺44,90(KDV Dahil)

Karadut Pekmezi

Işığı ve bol suyu seven karadut meyvesi, ılıman ve güneşli bölgelerde rahatlıkla yetiştirilebilir. Malatya ilinde toplanan ve hazırlanan karadut haziran ve temmuz aylarında olgunlaşarak toplanmaya hazır hale gelir, kuru ve temiz örtülere silkelenir.

Karadut Pekmezi

Dut ağacından tek tek elle toplanabilen meyvenin ezilmemesi için oldukça hassas davranılır ve toplanan meyveler sepetlere konulur. Hasat mevsiminde toplanıp beklemeden pekmez yapılan karadut iklimlendirilmiş depolama alanlarında muhafaza şartlarına uygun olarak saklanır. Bu sayede ürün daima tazeliğini korur.

Türkiye'nin en kaliteli karadut pekmezi olarak bilinen Malatya karadut pekmezi tamamen doğaldır, meyveleri sera ürünü değildir. Karadutlar dalından koparıldıktan sonra haliyle pekmez yapılır. Abbas Efendi ürüne herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu eklemez.

Karadut Pekmezi

Dut Ağacından Yapılan Küreklerle Karıştırılan Karadut Şırası

Hijyen kurallarına dikkat edilerek sepetlerle pekmez yapılacakları yere taşınan karadutlar geleneksel yöntemlere bağlı kalınarak hazırlanır. Köy pekmezi kazanlara dökülerek iyice kaynatılır. Bakır kazanlara konulan ve odun ateşinde kısık ateşte pişirilen Karadutlara ilave şeker eklenmez. Sık sık karıştırılan kaynar dut şırası kazanlardan tepsilere akıtılır.


Damak Zevkine Hitap Eden Organik Pekmez

Güneşin altında bırakılan tepsilerde dinlendirilen karadut şırası bir hafta sonra karadut pekmezi olarak cam kavanozlara doldurulur. Organik karadut pekmezi açıldığında tadında ve kokusunda doğallık hissedilir.

Ürün serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Abbas Efendi Yerli Susam Tahini ile karıştırılarak tüketilebilen Abbas Efendi karadut pekmezi doğal kıvamıyla damağınızı şenlendirir.

K ve C vitamini içeren karadut pekmezi sindirim sistemi sorunlarının tedavi edilmesine yardımcı olur. Demir açısından zengin olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren organik pekmezi doğrudan tüketebileceğiniz gibi tatlılarınızın üzerine katabilir ya da şerbet yapabilirsiniz.

karadut pekmezi
 

Özenle Paketlensin Sofranıza Gelsin

Sızdırmaz çift silikonlu kapağın yanı sıra ürünün açılmadığını belirten emniyet bandı tüketicilerin beklentilerini karşılar.

Lezzet ve şifa deposu karadut pekmezi sofralarınıza cam kavanozları korumak için özel olarak yapılan darbelere dayanıklı straforlar ve çift oluklu koliler sayesinde zarar görmeden ilk günkü tazeliği ile sizlere ulaşır.

Abbas Efendi Karadut Pekmezini Hemen sipariş verebileceğiniz gibi çağrı merkezimizden veya whatsapp (0322 245 0322) üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.