İade Politikası

 

Abbas Efendi’nin doğal ve geleneksel üretim reçetelerine bağlı kalarak size sunduğumuz ürünlerin kalite ve lezzetinin arkasında duruyor ve alışverişinizden memnun kalacağınıza inanıyoruz.

 

Online alışveriş sitemiz ve çağrı merkezimizden satın aldığınız ürünlerden herhangi bir sebeple memnun kalmadığınızda, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde kargo ücreti şirketimize ait olmak üzere anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla kolayca iade edebilir veya farklı bir ürünle değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

 

Siparişinizde yer alan ürün/ürünlerin; Gıda güvenliği ve hijyen kuralları gereği gıdanın dış etkenlerden doğrudan temasını engelleyen güvenlik bandı, folyo, güvenlik düğmesinin, orijinal ambalaj ve buna benzer koruyucularının bozulması, açılması, delinmesi veya yırtılması, tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmesi, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olması halinde ilgili mevzuat gereği iadesi ve değişimi yapılamamaktadır.

 

4 ADIMDA KOLAY İADE

1. Adım

İade Talebi Oluşturun

 

abbasefendi.com.tr sitemiz üzerinden Üyelik ile alışveriş yaptıysanız hesabım alanından Siparişler sayfanıza ulaşın. Siparişler sayfasından İade veya Değişim işlemi yapmak istediğiniz siparişi seçin ve " KOLAY İADE ET" butonuna tıklayın.

 

Açılan ekranda formu doldurduktan sonra "GÖNDER" butonuna bastığınızda talebiniz bize ulaşacaktır.

 

Müşteri temsilcilerimiz e-mail veya telefon ile size geri dönüş sağlayacak ve İade/Değişim talebinizi işleme alacaktır.

 

Çağrı merkezimiz üzerinden yaptığınız siparişinizin İade veya Değişim işlemi için 0322 245 0322 numaralı çağrı merkezimizden müşteri temsilcilerimize ulaşarak İade ve Değişim ile ilgili talebiniz hakkında size yardımcı olmalarını ve gereken yönlendirmeleri yapmalarını talep edebilirsiniz.

 

 

2. Adım

Ürünü Paketleyin

 

Doğallığımız gereği tüm ürünlerimizde cam, metal ve karton malzeme kullanmaktayız. Siparişlerinizin size sağlam ve kaliteli gelmesi için mukavemeti yüksek, sıcaklığa karşı muhafazalı özel ambalaj ile göndermiş olduğumuz ürün/ürünlerinizi iade ya da değiştirmek istediğinizde ürünü size teslim edilen orijinal strafor kolisi ve içindeki dolgu malzemesi ile iade etmeniz zorunludur.

 

Bu nedenle siparişinizi kullanacağınıza kesin karar verene kadar ürünün orijinal ambalajı ve dolgu malzemesini atmayınız, hasar görmeyecek şekilde saklayınız.

 

Ürünün özel strafor ambalajını açarken yırtarak açmayınız. Paketin genel gövdesine ve bütünlüğüne zarar vermeden, kolinin etrafını saran plastik şerit ve/veya koli bantları yerlerinden bir kesici yardımı ile açınız.

 

Aldığınız ürünü iade veya değiştirmek istediğinizde orijinal ambalaj paket ve özel koruyucu strafor malzeme ile paketlemeniz kolaylaşacaktır.

 

Koli içinden çıkan özel dolgu malzemesi ise cam ürünlerin koli içinde birbirine çarpmasını ve dış darbelerden koruma / mukavemetli olacak şekilde dizilim/tampon yapılması içindir.

 

Ürünün iade sevkiyatı sırasında da zarar görmemesi için size geldiği gibi bu şekilde paketleme çok önemlidir.

 

Ürünü orijinal ambalajında ve siparişiniz ile birlikte gelen fatura ya da irsaliyenin üzerinde yer alan iade alanını ad, soyad ve iade nedenini doldurarak ıslak imzalı olarak koliye katarak göndermeniz gerekmektedir.

 

Firma adına düzenlenen faturalı satışların iade ve değişim işlemlerinde iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir.

 

3. Adım

Kargoya Teslim Edin

 

Kargo ücreti şirketimize ait olmak üzere anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla kolayca iade için web sitemizde hesabım alanından yada çağrı merkezimizden aldığınız iade koduyla ( iade kodunuz size özel ve tek kullanımlık olacaktır ) size belirtilen kargo firmasına İadenizi yukarıda belirtildiği gibi paketledikten sonra teslim edebilirsiniz.

 

Kargo yetkilileri tarafından teslim alındıktan sonra iade kargonuzun takip numarası ile kargo web sitesi ve kargo müşteri hizmetlerini arayarak iade kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

 

Yukarıda belirtilen adımları takip etmeden yapılacak iadelerde yaşanabilecek aksaklıklardan Abbas Efendi sorumlu değildir.

 

 

4. Adım

 

Geri Ödeme

 

İade ettiğiniz ürün(ler) tarafımıza ulaştıktan ve iade kabul şartlarını taşımasından sonra üç iş günü içinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. İade koşullarına uygun ürünler için DEĞİŞİM talep edebilir, yada sonraki siparişleriniz için PARA PUAN isteyebilir veya ÜCRET İADESİ talep edebilirsiniz.

 

Talep ettiğiniz iade türü onaylandığında (Değişim, Para Puan, Ücret İadesi) tarafınıza e-mail ve/veya telefon yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

 

Abbas Efendi’nin doğal ve geleneksel üretim reçetelerine bağlı kalarak size sunduğumuz ürünlerin bu süre içerisinde iade edebileceğinizi bilmenin verdiği güvenle keyifli alışverişler.