Abbas Efendi Ham Narenciye Balı
Abbas Efendi Ham Narenciye Balı

Ham Narenciye Balı (201010)

Ham Narenciye Balı

Limon, portakal, mandalina, greyfurt ve turunç gibi meyveler narenciye olarak adlandırılan bitki topluluğuna dahil edilir ve ülkemizde genellikle Akdeniz bölgesinde yetiştirilir. Bu meyveler için iklim faktörü oldukça önemlidir. Düşük sıcaklıkların ve kuvvetli rüzgarların olduğu bölgelerde zarar gören turunçgiller humus açısından zengin olan ancak fazla kireçli olmayan topraklarda yetişirler. Egzoz ve baca gazlarından uzak yerleşim yerlerinde narenciye ağaçları yetiştirilirken, tarımsal ilaç kullanılmaz. Bu topraklarda gübre kalıntılarına da rastlanmaması meyvelerin daha lezzetli olmalarını sağlar.

Ham Narenciye Balı

Bereketli Narenciye Bahçelerindeki Kovanlardan Sofranıza Gelen Doğal Bal

Akdeniz bölgesinde yetişen meyvelerin çiçeklerinde bulunan nektar, narenciye balının ana maddesidir. Narenciye nektarının özü bal arıları tarafından toplanarak kovanlara getirilir ve işlenerek peteklere doldurulur. Akdenizin bereketli narenciye bahçelerinde yer alan bal kovanlarından alınan ham narenciye balı sterilize edilmiş cam kavanozlara doldurulur ve kavanozlar çift silikonlu kapaklarla kapatılarak ürünlerin havayla teması önlenir. Abbas Efendi Ham Narenciye Balı arı kovanlarından cam kavanozlara aktarıldığından ürünler insan sağlığına zararlı bir madde ile etkileşime geçmez. Bu aşamada ham bal kavanozu içerisine herhangi bir katkı maddesi eklenmez ve ürünler ısıl işleme maruz kalmaz. Narenciye balı saklama şartlarına uygun olacak şekilde iklimlendirilmiş depolama alanlarında muhafaza edilir.

Ham Narenciye Balı

Cam Kavanozlarda Tazeliği Muhafaza Edilen Narenciye Balı

Süzme narenciye balı kargoya hazırlanırken üretim ve paketleme aşamasındaki hassasiyet korunur. Cam kavanozlar her türlü darbeye, kokuya, neme ve ısıya karşı dayanıklılık gösteren mukavemeti yüksek özel straforlarla kaplanır. Özel olarak hazırlanan straforlar kutulara yerleştirilir ve bal kavanozlarının zarar görmesi önlenir. Serin ve kuru bir yerde muhafaza edildiğinde tazeliğini ve lezzetini koruyan ham narenciye balının kapağı açıldığında kendine has doğal kokusu etrafa yayılır.

Ham Narenciye Balı

Kahvaltı Sofralarına Lezzet Katan Süzme Narenciye Balı

Kıvamı ve dokusuyla da beklentileri karşılayan süzme bal tam bir C vitamini deposudur. Demir, fosfat ve kalsiyum fosfat açısından zengin olan narenciye balı kahvaltılarda ya da günün herhangi bir saatinde rahatlıkla tüketilebilir. Şerbet hazırlarken de kullanılabilen süzme narenciye balı evde hazırlanan tatlılara katılarak da tüketilebilir. Aynı gün içerisinde sipariş verildiğinde 16.00'ya kadar kargolanabilen ürünü dilerseniz çağrı merkezi ya da Whatsapp (0322 245 0322) üzerinden hemen sipariş verebilir, narenciye balıyla damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.