Ham Kekik Balı faydaları

Ham Kekik Balı faydaları

 

Ham Kekik Balı faydaları

 

Bal arılarının saf kekik otu çiçeklerinin özlerini toplayarak kovanlara taşımasıyla elde edilen ham kekik balı, kendine has aroması ve kokusuyla doğal ballar arasında dikkat çeker. Lezzetiyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakan şifalı kekik balı faydalı olmasıyla da ön plana çıkar. Kekik otu yüksek rakımlı kırsal bölgelerde yetişir. Doğanın içinden gelen şifa ve lezzet mozaiği ham balın özü arılar tarafından toplanıp kovanlarda bal haline getirildikten sonra toplanarak sterilize edilmiş cam kavanozlarda tüketicilerin sofralarına sunulur. Doğadan sofralara gelen hoş kokulu ham kekik balı herhangi bir ısıl işleme maruz kalmaz ve ürünlere hiçbir katkı maddesi eklenmez. Bu sayede kekik balı doğal şifa kaynağı olarak kullanılabilir.

 

 

Faydalı Enzimlerle Hücrelerin Dokusunu Koruyan Ham Kekik Balı

 

 

Bileşiminde timol isimli uçucu bir yağ bulunan kekik bitkisi arılar tarafından bala dönüştürüldüğünde enzimler açısından da zenginleşir. Birçok faydalı enzim içeren kekik balı antiseptik özelliği ile yaraları iyileştirmeye yardımcı olurken hücrelerin yapısında bulunan ve gelişimi destekleyen sağlıklı yağları korur. Nefes açıcı özelliğiyle bilinen ham kekik balının göğüs yumuşatıcı özelliği de vardır. Doğal bir ilaç niteliğinde olan kekik balı; öksürük, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda kullanıldığında hastalığın seyrini pozitif anlamda değiştiren olumlu bir etkiye sahip olduğundan beklentileri karşılar. Mide şişkinliklerine iyi geldiği bilinen doğal balın baş ağrısı ve terleme konusunda da sağlığa olumlu etkileri vardır.

 

 

Cildinizi İçten Nemlendirmenize Yardımcı Olan Doğal Kekik Balı

 

 

 

Fabrika bacalarının ve kirliliğin olmadığı doğal ortamlarda yetişen kekik bitkisinin cilde faydalı olduğu çeşitli araştırmalarla desteklenmektedir. Kekik bitkisinden elde edilen mucizevi kekik balı cilt dokusunu korumaya yardımcıdır. Cildin içten nemlenmesine katkı sağlayan ürün çeşitli cilt hastalıklarının önlenmesinde etkilidir. Ciltte oluşan kaşıntıların giderilmesine yardımcı olan kekik balı, egzama gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici bir role sahiptir. Her yaş grubunun rahatlıkla tüketebileceği ham kekik balı şerbet olarak da değerlendirilebilir. Günün her saatinde tüketime uygun olan ve bağışıklığınızı güçlendirmeye yardımcı olan ürünü çağrı merkezinden ya da Whatsapp (0322 245 03 22) üzerinden sipariş vererek ham kekik balı lezzetini deneyimleyebilirsiniz.

Etiketler: Ham Kekik Balı faydaları
Aralık 24, 2020
Listeye dön