Ham Bal Nedir

Ham Bal Nedir

Ham Bal Nedir

 

Beslenme konusunda farkındalık kazanan bireyler daha bilinçli adımlar atarak doğal gıdalara yöneliyor. Isıl işlem görmemiş sağlıklı ve doğal besinlere yönelmek, kişileri ruhen ve bedenen zinde tutuyor. Hiçbir işlem görmeyen doğal gıdalar arasında yer alan ham bal endüstriyel işlemden geçmiyor ve arı kovanlarından toplanarak doğrudan cam kavanozlara aktarılıyor. Hijyenik koşullarda muhafaza edilen ham ballar arasında; çiçek balı, çam balı, narenciye balı ve kekik balı yer alıyor.

 

 

Kokusu ve Tadıyla Doğallığı Hissettiren Ham Bal

 

 

İlkbahar çiçeklerinden toplanan özlerden elde edilen ham çiçek balı enzim açısından zengin olmasıyla dikkat çekiyor. Enzim açısından zengin olduğu kadar polen açısından da zengin olan çiçek balında herhangi bir pastörizasyon işlemi yapılmıyor. Bu sayede ürün tüketicilerin beklentilerini karşılıyor. İşlenmemiş ham çam balı ise glikoz ve fruktoz oranının düşük olmasıyla ön plana çıkıyor. Kendine has kokusu ve aromasıyla damaklara hitap eden çam balı serin ve kuru yerde muhafaza edildiğinde uzun süre besin değerini koruyor.

 

 

Vücut Direncini Artıran Lezzetli Ham Bal Çeşitleri

 

 

Akdeniz bölgesinde yetişen meyvelerin nektarlarından toplanan özlerden oluşan ham narenciye balı, turunçgil lezzetiyle damaklarda eşsiz bir tat bırakıyor. Kalsiyum açısından zengin olan ham narenciye balı C vitamini deposu olarak biliniyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ham ballar arasında yer alan ürün her mevsim güvenle tüketilebiliyor. Akılda kalıcı tadı ve kendine özgü kokusuyla dikkat çeken ham kekik balı ise doğal bal ailesinin şifa kaynakları arasında yer alıyor. Hücre dokusunu iyileştirmeye yardımcı olan kekik balının bileşiminde bol miktarda vitamin, mineral, organik asit ve enzim bulunuyor. Kekik otu özünden elde edilen ham bal antiparaziter etkisiyle vücut direncini artırmaya yardımcı oluyor.

 

 

İşlenmiş Şekere Alternatif Olan Şifa Kaynağı Ham Bal

 

 

 

Doğal besinleri tercih ederek zinde kalmak isteyen bireylerin tercihleri arasında yer alan ürünler kahvaltı sofralarını şenlendiriyor. Doğa eczanesinin lezzetli ilaçları niteliğinde olan ham ballar kahvaltı sofralarının yanı sıra günün her saatinde rahatlıkla tüketilebiliyor. Ballar kişilerin damak zevklerine ve isteklerine göre şerbet yapımında kullanılabilcekleri gibi çeşitli tatlıları hazırlarken endüstriyel şekere alternatif olarak da kullanılabiliyor. Sofralarınızda doğal ürünlere yer vererek tükettiğiniz besinlerden maksimum fayda elde etmek ve gün içerisinde daha enerjik hissetmek için çağrı merkezinden ya da Whatsapp (0322 245 03 22) üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.  

 

 

 

 

Etiketler: Ham Bal
Aralık 24, 2020
Listeye dön