Bağışıklık Güçlendirici Tahin

Bağışıklık Güçlendirici Tahin

TAHİN;

Susam tohumları kabuklarının soyulması, yıkanması, kavrulması ve ezilmesiyle ortaya çıkan doğal bir lezzettir. Tahin, Ülkemizde genellikle Pekmez ile birlikte kahvaltılarda bolca tüketilir. Bağışıklık sistemi açısından Tahin Faydaları, çinko, demir, bakır, magnezyum, selenyum, kalsiyum ve potasyum mineralleri yanında E vitamini bakımından da oldukça zengindir. Günlük sadece 1 tatlı kaşığı miktarında alınması halinde susam tahini, günlük alınması gereken bakır miktarının %26’sını, çinko eksikliği hissedenler için çinko miktarının %9’unu, demir ve selenyum miktarının ise %12’sini sağlayarak gün boyu zinde kalmamıza yardımcı olur.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ NASIL GÜÇLENİR

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir diye düşündüğümüz bu günlerde Bağışıklık güçlendirici özelliği bulunan tahin yemenin vücuttaki zehirleri yok edecek etkiye sahip olduğunu belirten beslenme uzmanları kahvaltı soflarımızdan eksik olmayan Tahinin sağlığa olan birçok olumlu etkisinin altında, Tahinin sahip olduğu antioksidan, özelliğinin etkisi olduğunu belirtmektedirler. Tahinin, anti-iltihap etkileri, astım ve solunum yolları problemlerine karşı koruyucu olması, Bağışıklık sistemini güçlendirme gibi birçok etkisi, tahinin, antioksidan, özelliğinden kaynaklanmaktadır.

DOĞAL BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİCİ

Doğal bağışıklık güçlendirici, özellikle karaciğerin zararlı maddelerden temizlenmesi için ideal bir doğal detoks özelliği olan besin maddesidir. Omega 3 yağ asitleri gibi sağlıklı yağ asitleri bakımından zengin olan tahin, karaciğeri temizler ve karaciğerin daha sağlıklı işlev görmesine yardımcı olarak içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller doğal bağışıklık sistemini destekleyerek vücut direncini arttırır. Mevsimsel geçişlerde ve kış aylarında soğuk algınlığına yakalanma riskini azaltır.

YAZIMIZI KISACA TAHİNİN FAYDALARI DİYE ÖZETLEYECEK OLURSAK;

•. Damar sertliğini ve tıkanmalarını engeller.

•. İdrar söktürücüdür.

•. Cildi güzelleştirir.

•. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

•. Göz sağlığı için hayati önem taşır.

•. Kemik gelişiminde, yapısında bulunan bazı maddeler nedeniyle oldukça faydalıdır.

•. Safra taşlarının düşürülmesinde, nefes darlığı ve bronşite faydalı olduğu bilinmektedir.

•. Anne sütünü arıtıcı özelliği bulunmaktadır. Çocukların beyin ve zekâ gelişiminde etkilidir.

•. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yan etkisi olan toksinlere karşı koruma sağlar.

•. Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

•. Tahinde çok miktarda bulunan E vitamini ile tüm bu yararları da vücudumuza kazandırabiliriz.

•. E vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Vücuda enerji verir.

İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar protein vardır.

Kendine has özel bir kokusu olan tahin, suyla temas etmedikçe uzun zaman bozulmadan saklanabilir.

E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Bağışıklık sistemi güçlendirme

Bağışıklık sistemi güçlendirme özelliği olan Tahinin bu kadar çok faydası yanında dilerseniz Pekmez ile de Tahin Pekmez ikilisinin muhteşem ahengini sofranızda buluşturabilirsiniz.  

Abbas Efendi’nin %100 yerli susam kullanarak günlük olarak ürettiği ve kendine has lezzete sahip olan Tahinini hiçbir koruyucu katkı maddesi veya kimyasal madde içermeden sadece cam kavanozda ve özel koruyucu ambalajla göndermekteyiz. Abbas Efendi Tahin ile susam mucizesinin en doğal halini sevdiklerinize ve ailenize güvenle yedirebilirsiniz.

   

 

Etiketler: Tahin, Bağışıklık sistemi, Tahin Faydaları, susam tahini, Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir, Bağışıklık sistemini güçlendirme, Doğal bağışıklık güçlendirici,
Nisan 09, 2020
Listeye dön