Blog

 

 

Ham Bal Nedir 

Hiçbir işlem görmeyen doğal gıdalar arasında yer alan ham bal endüstriyel işlemden geçmiyor ve arı kovanlarından toplanarak doğrudan cam kavanozlara aktarılıyor.

 

Yazımızı okumak için tıklayınız.

Ham Kekik Balı faydaları

Bal arılarının saf kekik otu çiçeklerinin özlerini toplayarak kovanlara taşımasıyla elde edilen ham kekik balı

 

Yazımızı okumak için tıklayınız.

Çam Kozalağı Şurubu Faydaları

Kozalakların kaynatılması sonucu elde edilen öz, çeşitli yörelerde uzun yıllardır şifa kaynağı olarak kullanılıyor.

 

Yazımızı okumak için tıklayınız.

Bağışıklık Güçlendirici Tahin 

Susam tohumları kabuklarının soyulması, yıkanması, kavrulması ve ezilmesiyle ortaya çıkan doğal bağışıklık güçlendirici Yerli Susam Tahini.

 

Yazımızı okumak için tıklayınız.

Abbas Efendi Farkı Keşfet Her şeyin sanallık ve sunilik içinde yaşandığı çağımızda, İnsanımızın özlemini çektiği doğal ve geleneksel ürünlerimiz olan; “Doğaya Dönüş” yaklaşımı ile Türkiye’den tüm Dünya’ya bir tık uzaklıkta sunuyoruz.

Doğallığın Zirvesinden Yüksek Yaylalardan Elde Edilen Bal ve Polen

Yüksek yaylalardan elde edilen Bal, Petek Bal, Arı Poleni ve Kara Kovan Petek Bal Abbas Efendi Bal ve Polen kategorisinde beğeninize sunuluyor. Lezzetini tatmak isteyebileceğiniz Bal, Petek Bal, Arı Poleni ve Kara Kovan Petek Bal ürünlerimize göz gezdirmeyi unutmayınız.

Anadolu Kültüründe hastalıklara karşı korunmak ve vücut direncini arttırmak için sık sık tüketilen geleneksel lezzetlerin başında gelen Pekmezler Abbas Efendi Pekmezler kategorisinde. Pekmezlerimiz Karadut Pekmezi, Harnup Pekmezi – Keçiboynuzu Pekmezi, Andız Pekmezi ve Üzüm Pekmezidir. Pekmezlerimiz özel korumalı ambalajında cam kavanozda sizlere ulaşmaktadır.

Mutlu Birlikteliklerin vazgeçilmez lezzeti Lokum ve Lokum Çeşitleri Abbas Efendi Lokumlar kategorisinde.

Butik tarzda ve küçük kazanlarda eşit oranda pişirilen lokumlarımız. Güllü Lokum, Susamlı Lokum, Sade Lokum, Sultan Lokumu, Antep Fıstıklı Lokum, Fındıklı Lokum, Çifte Kavrulmuş Lokum, Madonna Lokumu, Fitil Lokum, Saray Sarması, Sultan Sarması ve Saray Lokumu kendine has lezzet ve kıvama sahip olup geleneksel yöntemlere uygun olarak elle üretilmektedir. Bu efsanevi lezzetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve satın almak için Lokumlar Kategorisine git!

Geleneksel Bir lezzetimiz olan Cezerye diğer bir adı ile Havuç Cezerye Butik tarzda ve küçük kazanlarda üretilmektedir.  Antep Fıstıklı Yaprak Cezerye, Fındıklı Yaprak Cezerye ve Cevizli Yaprak Cezerye çeşitleriyle Abbas Efendi Cezeryeler Kategorisinde

Bol Ceviz Sevenler için üretilmiş muhteşem lezzetler Cevizli Sucuk, Pikola Fındıklı Cevizli Sucuk ve Şeker Sucuğu klasikleşen bu lezzetler için Abbas Efendi Special Ürünler Kategorisine göz at!

Sofralarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Helva; Fıstıklı Helva, Sade Helva ve Baklava Helva çeşitleri ile Abbas Efendi Helvalar KategorisindeeHh

Akıllarda unutulmayacak tatlar bırakan Atom Cezerye ve Atom Cezerye Çeşitleri olan Antep Fıstıklı Atom Cezerye, Fındıklı Atom Cezerye ve Cevizli Atom Cezerye için Abbas Efendi Special Ürünler Kategorisine göz at!